PARTNEŘI PRO MÉDIA STARÉ STRÁNKY ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Proběhla tisková konference
k 21. ročníku festivalu
Kompletní program i mnohé další novinky, které přináší 21. ročník festivalu Jazz Goes to Town byly představeny v minulých dnech na dvou samostatných tiskových konferencích.

25. září v Praze i o týden později, v první říjnový den, v Hradci Králové odhalila ředitelka festivalu Martina Erbsová společně s dramatugem Zdeňkem Závodným připravovanou podobu nadcházejího ročníku festivalu. Kromě celé řady novinek v organizaci festivalu se podstatná část obou konferencí nesla v duchu podrobné prezentace festivalového programu a to včetně videoukázek představující vybrané interprety hlavního programu. Festival tak nabídne 18 produkcí v hlavním programu a 15 vystoupení v doprovodném OFF programu v průběhu pěti dní. Jak si poznamenal Jan Hocek (zastupující jazzport.cz) " Důležitým momentem je přenesení hlavních festivalových koncertů (v pátek a sobotu) z odlidštěných prostor KC Aldis do přívětivějšího a taktéž akusticky lepšího sálu Filharmonie Hradec Králové. Festival se též více rozlil do města, především napříč centrem, přičemž ale byla zachována snadná dostupnost a propojenost jednotlivých scén, jimiž jsou Studio Beseda, Studio Divadla Drak, Bio Central, Café Náplavka (jež také slouží jako meeting point a dějiště nočních jam sessions), Městská hudební síň a již zmíněná Filharmonie."
 

Tři hlavní dramaturgické linie festivalu zcela jasně formulovat dramaturg Zdeněk Závodný a jsou jimi "..důraz na ono go to town, v souvislosti s domácím jazzem důraz na mladou a střední generaci, a co se týče zahraničních účastníků byly tentokrát upřednostněny experimentující soubory z Evropy, jež u nás vesměs dosud nekoncertovaly, nebo jen vzácně." (Jan Hocek, jazzport.cz)

Z těchto důvodů představují hlavní osu programu zástupci jazzové scény ze střední Evropy, Skandinávie či  Francie. Tedy ze zemí, které aktuálně udávají směr soudobému jazzu to nejen v evropském měřítku. V tomto ohledu je dramaturgie nadcházejícího ročníku zcela ojedinělá. Žádný ze stávajících jazových festivalů (a to i v širším středoevropském regionu) se nevěnuje aktuální podobě jazzové hudby natolik komplexně. Návštěvnící tak mohou ochutnat vyjímečně pestrou nabídku koncertních vystoupení, znichž většina představuje premiéru na českých festivalových pódiích.

Jazz Goes to Town tak načíná třetí dekádu své exitence s novým a svěžím obsahem. Využijte této příležitosti a buďte u toho. Vstupenky zakoupíte nyní v předprodeji hkpoint.cz.
Zdeněk Konečný
23:40, 05. října 2015
DALŠÍ NOVINKY