PARTNEŘI PRO MÉDIA STARÉ STRÁNKY ENGLISH
PŘIHLÁSIT
African Project (Senegal/CH/IZR)
CZ

Moussa Cissokho
- kora, zpěv
Jan Galega Brönnimann – basklarinet a kontrabasklarinet, soprán saxofon
Omri Hason – orientální perkuse
 
Protagonisté mezinárodního African Projectu vypráví prostřednictvím své hudby příběhy inspirované africkou tradicí i současností. Trio vytváří sugestivní napětí mezi tradiční hudbou Afriky, moderními jazzovými postupy a orientálními vlivy. Šumivé zvuky kory (africká harfa se 24 strunami) a zpěv v jednom ze senegalských jazyků doplňuje hutný teplý tón basklarinetu a orientální rytmika.
Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je mimořádně talentovaným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal v tradiční griotské rodině (grioti = potulní pěvci a vypravěči) a učil se u svého otce již od útlého věku hrát na koru. Grioti cestují po celé zemi a účastní se tradičních obřadů v Senegalu. Moussa Cissokho žije nyní v Rakousku a pracuje s různými hudebníky z Afriky i Evropy. Švýcarský dechař Jan Galega Brönnimann se narodil v africkém Kamerunu. Na evropské scéně je známý jako inovativní a nadžánrový saxofonista, basklarinetista a také kontrabasklarinetista. Nejvíce známý jako frontman své vlastní bernské kapely Brink Man Ship. Jako skladatel a instrumentalista působil např. s  Nils Petter Molværem, Pierrem Favrem nebo Eddie Floydem. Perkusista Omri Hason se narodil a vyrůstal v Izraeli. Bubnovat začal na klasickou bicí soupravu, později se začal zabývat orientálními bicími nástroji, jako jsou zarb, darbuka a rámové bubny. Silně ho ovlivnil rytmický jazyk Indie i mnohaleté studium a hraní s íránským  bubeníkem Djamchidem Chemirani.

Vstupenky

EN

Moussa Cissokho – Kora, vocals
Jan Galega Brönnimann bass clarinet and contra-bass clarinet, soprano saxophone
Omri Hason oriental percussion

The protagonists of the international African Project use their music to tell stories inspired by African tradition and the present. This trio creates a suggestive tension between traditional African music, modern jazz techniques and oriental influences. The effervescent sounds of the Kora (an African harp with 24 strings) and vocals in one of the Senegalese languages are complemented by the rich warm tone of the bass clarinet and oriental rhythmicity.

Vstupenky