PARTNEŘI PRO MÉDIA STARÉ STRÁNKY ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Bucinatores (CZ)
Vstupenka platí na celý večer v rámci jednoho místa. Součástí této vstupenky je tedy celý trojkoncert kapel Vertigo, Bucinatores a Michel Aumont et Le Grande Orchestre Armorigène v budově Filharmonie Hradec Králové. Koncert začíná už od 19 hodin.
Cena vstupenky je 390 Kč pro dospělé a 320 Kč pro studenty. ZTP mají slevu 50% z plného vstupného.


CZ

Jan Jirucha
– trombón
Richard Šanda - trombón
Jiří Genrt – tuba
Marcel Bárta – tenorsaxofon
Petr Kalfus – altsaxofon
Jakub Doležal – tenorsaxofon
Petr Harmáček – trumpeta
Miroslav Hloucal – trumpeta
Oskar Török  – trumpeta
Jiří Šimek – el. kytara
Jakub Vejnar – baskytara
Daniel Šoltis – bicí
Radomil Uhlíř j.h. - zpěv, hlas
 
Ojedinělý avantgardní jazzový bigband složený z nejkreativnějších českých hudebníků mladší a střední generace pod vedením trombonisty Jana Jiruchy. Bucinatores je skupina, která spolu s kapelami, jako jsou Vertigo, Limbo či Points, představuje na české (nejen) jazzové scéně element, který zde již dlouhou dobu chyběl. Jejich hudba vyzařuje vitální energii, autorskou invenci, muzikantskou suverenitu, nadhled a čirou radost ze hry. Na festivalu se představí s novým programem ve třináctičlenné sestavě rozšířené o exkluzivního a extravagantního hosta Radomila Uhlíře na postu vokalisty. Pokud bychom chtěli tuto kapelu zařadit do nějakého žánru, určitě by vedle jazzu zazněla slova jako avantgardní hip hop, groove, funky a  drum'n'bass. Kapela Bucinatores vznikla v roce 2003 jako dechový kvartet, později byla rozšířena o rytmickou sekci na sextet. Později se ansámbl podle potřeby rozšiřuje na 12- a vícečlenný bigband. Neobvyklé obsazení bez harmonických nástrojů vytváří pozoruhodný zvuk, kterému dominuje silná a skvěle hrající dechová sekce. Jméno kapely odkazuje na římskou armádu, do které vedle hráčů na lesní roh (cornicen) a na tubu (tubicen) patřili také trubači (bucinator), kteří plnili funkci ponocného.
 
http://www.bucinatores.cz

Vstupenky

EN

Dorota Barová – violoncello, vocals
Marcel Bárta – tenor, alt, soprano saxophone, bass clarinet
Oskar Török – trumpet
Vojtěch Procházka – piano
Rastislav Uhrík – double-bass
Dano Šoltis – drums

Vertigo is one of the most innovative Czech bands, which originated from jazz but gradually developed into a completely distinctive sound by overlapping into other music genres. This music includes creativity, total improvisation and also sophisticated compositions, at some points even overlapping into contemporary classic music. This quintet is extended into a sextet with the addition of unique singer and cello player Dorota Barová, and continues to push the form and content of its musical expression a little further from the aspect of composition and interpretation, as unforeseeably, originally and authentically as before.

Vstupenky