PARTNEŘI PRO MÉDIA STARÉ STRÁNKY ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Michel Aumont et Le Grande Orchestre Armorigène (FR)
Vstupenka platí na celý večer v rámci jednoho místa. Součástí této vstupenky je tedy celý trojkoncert kapel Vertigo, Bucinatores a Michel Aumont et Le Grande Orchestre Armorigène v budově Filharmonie Hradec Králové. Koncert začíná už od 19 hodin. 
Cena vstupenky je 390 Kč pro dospělé a 320 Kč pro studenty. ZTP mají slevu 50% z plného vstupného.


CZ

Michel Aumont
– klarinet, basklarinet, elektronika
Marc Anthony – niněra
Gurvan Liard – niněra
Matthieu Letournel – suzafon
Laurent Genty – piano, klávesové nástroje
Raphaël Chevalier – housle
Dominique Le Bozec - perkuse
 
Sedmičlenný bretaňský orchestr Le Grand Orchestre armorigènE klarinetisty, basklarinetisty a skladatele Michela Aumonta uvede v české premiéře strhující opus Rapsodie Barbare, který je pulsujícím amalgámem na pomezí moderního jazzu, soudobé vážné hudby a bretaňského folklóru. Originální kompoziční postupy Michela Aumonta, hypnotická naléhavost skladby, stoprocentní hudební bravura členů orchestru i netradiční nástrojové obsazení, kterému vévodí dvojice fenomenálních hráčů na středověké niněry, činí z tohoto koncertu jednu z hlavních událostí festivalu. Michel Aumont se svým orchestrem vystoupí v ČR premiérově a exkluzivně pro Jazz Goes To Town.
Michel Aumont je klarinetista, basklarinetista a skladatel, který působí v bretaňském městě Saint-Brieuc. Jeho tvorba je rozkročena mezi jazzovou tradicí, bretaňským folklórem, soudobou artificiální hudbou i experimentováním s elektroakustickou hudbou a novými technologiemi. Historie Orchestru armorigenE sahá do roku 2007, kdy Michel Aumont založil spolu s pianistou Laurentem Gentym a hráčem na niněru Marcem Anthonym Trio ArmorigènE. Trio se postupně rozrostlo na současný sedmičlenný orchestr, kde vedle perkusí, basklarinetu, houslí a piana přibyl ještě suzafon a další niněra, na kterou hrál Valentin Clastrier, světová jednička ve hře na tento pozoruhodný strunný nástroj. Obsazení orchestru, ve kterém jsou zastoupeny smyčce, perkuse, dřevěné dechové nástroje i žestě, dovoluje Aumontovi vytvořit originální, pozoruhodně mnohovrstevnatý a imaginativní zvuk.
 
http://michelaumont.fr

Vstupenky

EN
 

Michel Aumont – clarinet, bass clarinet
Marc Anthony – vielle
Gurvan Liard – vielle
Matthieu Letournel – sousaphone
Laurent Genty – piano, key instruments
Raphaël Chevalier – violin
Dominique Le Bozec – percussion

The seven-member orchestra from Bretagne, Le Grand Orchestre ArmorigènE, led by clarinet player, bass clarinet player and composer Michel Aumont, will present the Czech premiere of the impressive opus Rapsodie Barbare, which is a pulsating amalgam on the boundaries of jazz, contemporary classic music and folklore. Michel Aumont’s original compositional technique, the hypnotic urgency of the music, the absolute musical brilliance of the orchestra members and unusual instruments played, dominated by a duet of phenomenal medieval vielle players, make this concert one of the main events of the festival. Michel Aumont and his orchestra will appear in the Czech Republic with a premiere exclusively for the JGTT.


http://michelaumont.fr

Vstupenky