PARTNEŘI PRO MÉDIA STARÉ STRÁNKY ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Mike Fletcher Trio (GB/PL)
CZ

Mike Fletcher
– C-Melody saxofon, příčná flétna
Olie Brice – kontrabas
Tymek Jozwiak – bicí
 
Hudba mezinárodního tria britského hráče na dechové nástroje Mike Fletchera se vyznačuje jak náladotvornou lyrikou, tak i dobrodružným duchem improvizace. Každý jejich koncert je vytvářen spontánně, výsledný tvar skladby hudebníci spřádají jak gobelín utkaný speciálně pro tuto příležitost. Jejich skladby vždy vychází ze základního motivu, který hudebníci společně rozvíjejí a prohlubují. Debutové album Fletcherova tria s názvem Nick Of Time vydal prestižní britský label Slam Productions.
Saxofonista, flétnista a skladatel Mike Fletcher pochází z Birminghamu. Vedle vlastního tria Fletcher vede ansámbly jako je Different Trane Nonet nebo dvanáctičlenný Mike Fletcher Jazz Orchestra. Od roku 2013 je sólistou European Jazz Orchestra, mezinárodního bigbandu, který je tvořen nejtalentovanějšími evropskými hudebníky ve věku mezi 18 až 30 lety. Fletcherových mimořádných hráčských schopností si povšiml i legendární britský saxofonista a improvizátor Paul Dunmall, který ho přizval do svého sextetu, a také jeden z nejlepších amerických bubeníků současnosti Tony Bianco, který Fletchera angažoval do svého Utoma Quartetu.
 
http://www.mikefletchermusic.com

Vstupenky

EN

Mike Fletcher – C-Melody saxophone, flute
Olie Brice – double-bass
Tymek Jozwiak – drums

This trio, led by English wind instrument player Mike Fletcher, is distinguished by its mood forming lyrics and its adventurous spirit of improvisation. Each of this band’s concerts originates spontaneously. The musicians spin the resulting arrangement of music like a tapestry, woven especially for this occasion. Their music is always derived on a basic motif, which the musicians develop and intensify together.

http://www.mikefletchermusic.com

Vstupenky