PARTNEŘI PRO MÉDIA STARÉ STRÁNKY ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Vertigo (CZ)
Vstupenka platí na celý večer v rámci jednoho místa. Součástí této vstupenky je tedy celý trojkoncert kapel Vertigo, Bucinatores a Michel Aumont et Le Grande Orchestre Armorigène v budově Filharmonie Hradec Králové. Koncert začíná už od 19 hodin. 
Cena vstupenky je 390 Kč pro dospělé a 320 Kč pro studenty. ZTP mají slevu 50% z plného vstupného.


CZ

Dorota Barová
– violoncello, zpěv
Marcel Bárta – tenor, alt, soprán saxofon, basklarinet
Oskar Török – trumpeta
Vojtěch Procházka – piano, klávesy, elektronika
Rastislav Uhrík – kontrabas, baskytara
Dano Šoltis – bicí
 
Vertigo je jedna z nejoriginálnějších českých skupin, která již více než jedno desetiletí stojí na špičce nejen českého moderního jazzu. Původní Vertigo Quintet vzešel z jazzu, ale postupem času se svými hudebními přesahy a tvůrčími schopnostmi jednotlivých členů skupiny dopracoval ke zcela svébytnému pojetí skladeb a k osobitému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby. Kompozice Vertiga jsou lyricky křehké i nervně eruptivní, detailně prokomponované i freejazzově přímočaré.
Od roku 2008 získává tvorba Vertiga další dimenzi, když do svých řad angažuje jako hosta jednu z nejpozoruhodnějších českých zpěvaček a cellistek Doru Barovou známou především z působení v cellovém duu Tara Fuki. Od roku 2011 se Dora Barová z hosta stává stálou členkou Vertiga, kvintet se rozšiřuje na sextet a posouvá své hudební vyjádření opět o něco dále, stejně nepředvídatelně, originálně a stejně autenticky, jako tomu bylo doposud.
Kapela Vertigo byla během své existence několikrát nominována na cenu Zlatý Anděl v kategorii jazz & blues a tuto prestižní cenu hudební akademie také dvakrát získala. Za dobu svého působení vydali čtyři studiová a jedno live album. Poslední album s názvem Taj patří k nejzajímavějším hudebním počinům roku 2014 na české hudební scéně.
 
http://www.vertigoquintet.com/

Vstupenky

EN
 

Dorota Barová – violoncello, vocals
Marcel Bárta – tenor, alt, soprano saxophone, bass clarinet
Oskar Török – trumpet
Vojtěch Procházka – piano
Rastislav Uhrík – double-bass
Dano Šoltis – drums

 

Vertigo is one of the most innovative Czech bands, which originated from jazz but gradually developed into a completely distinctive sound by overlapping into other music genres. This music includes creativity, total improvisation and also sophisticated compositions, at some points even overlapping into contemporary classic music. This quintet is extended into a sextet with the addition of unique singer and cello player Dorota Barová, and continues to push the form and content of its musical expression a little further from the aspect of composition and interpretation, as unforeseeably, originally and authentically as before.

http://www.vertigoquintet.com/

Vstupenky