PARTNEŘI PRO MÉDIA STARÉ STRÁNKY ENGLISH
PŘIHLÁSIT
O festivalu

Mezinárodní festival Jazz jde městem / Jazz Goes to Town je prestižní hudební přehlídka, která pravidelně v 5 říjnových dnech přináší do klasických hudebních sálů i na méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové jazz ve všech jeho podobách.

Dramaturgie festivalu je rozdělena na hlavní program a tzv. OFF program, kde se vedle sebe představují špičkoví tuzemští a zahraniční umělci, nové jazzové projekty i začínající hudebníci. 22. ročník opět připravuje kulturní neziskovka kontrapunkt, která chce i nadále uchovat vysokou úroveň této hudební události a chce zprostředkovat široké spektrum jazzového umění obyvatelům města i jeho návštěvníkům. Rozmanitost jazzových stylů, fúze s dalšími uměleckými obory a tematicky zaměřeným doprovodným programem, jsou tím, co činí podzimní atmosféru v Hradci Králové něčím neopakovatelným a přitažlivým.

Cílem organizátorů festivalu je vytvoření prostoru pro opakované setkávání umělců, především pak hudebníků a co možná nejširší veřejnosti. Stávající organizační tým se vrací k původní myšlence festivalu a zprostředkovává jedinečná a bezprostřední setkání umělce s divákem, a to nejen na velkých scénách, ale především v prostředí, kaváren, restaurací a hudebních klubů, v jejichž přívětivé atmosféře kdysi jazz vyrůstal.
Právě tak totiž může zasáhnout jazz klasického diváka i náhodného kolemjdoucího. Festival si klade za úkol zdůraznit prolínání jednotlivých uměleckých složek. V případě jazzové hudby pak především tanec a výtvarné umění. Tento fakt bude akcentován především prostřednictvím bohatého OFF programu, který doplní hlavní hudební linii.

Festivalová místa

Program festivalu bude rozprostřen v nejrůznějších prostorech po obou březích centra Hradce Králové. Vedle koncertních a divadelních sálů a hudebních klubů festival pronikne jak do barů, kaváren a hospod, tak i do netradičních prostor industriálního nebo sakrálního charakteru.

Jazzovou hudbu si budete moci vychutnat například ve Studiu Beseda Klicperova divadla, artovém kině Bio Central či v Divadle DRAK. Letošní ročník festivalu pak vyvrcholí v sobotu v koncertním sále Filharmonie Hradec Králové

Na pěti hlavních festivalových scénách vystoupí i letos na dvě desítky hudebníků z České republiky i ze zahraničí. Kromě hlavního programu festival nabízí i tzv. OFF program prezentující rozmanité podoby a fúze jazzové muziky v královehradeckých restauracích, kavárnách, klubech i na netradičních místech.

Kompletní seznam festivalových scén se zobrazí při kliknutí na odkazy Google Maps nebo Mapy Seznam.

Vstupné


Rezervace a předprodej vstupenek na 22. ročník festivalu bude zahájen v srpnu 2016!

Připravujeme pro Vás nový systém předprodeje.

Ostatní

Doprava

Všechna festivalová místa jsou rozmístěna ve vzájemné docházkové vzdálenosti v centru města po obou březích řeky Labe.

Nejzazším bodem festivalu je kino Bio Central. Sem můžete využít spojů městské hromadné dopravy číslo 3, 7, 11 a 17.

V případě, že budete chtít zavítat na koncert do Filharmonie Hradec Králové, doporučujeme vystoupit na zastávce Muzeum. Pro koncerty na královéhradeckém náměstí doporučujeme zvolit spoje projíždějící zastávkami Magistrát města nebo Adalbertinum.

Podrobné jízdní řády naleznete zde: http://www.dpmhk.cz/cs/jizdni-rady-mhd-hradec-kralove

Pořadatel nezajišťuje žádná parkovací místa. Parkování je však v ulicích města od 18. hodiny ve všední dny zdarma. POZOR toto neplatí pro parkovací plochu na Velkém náměstí!

 

Ubytování

Účastníci hlavního programu festivalu budou ubytováni v Hotelu Černigov. Parkování pro hotelové hosty zajištěno.

Participants of the Main Program will be accomodated at the Hotel Černigov. Parking for the hotel guests is provided.